کد خبر:261940
پ
پزشکیان

آخرین گمانه‌ها درباره کابینه پزشکیان| نقش شورای راهبردی چیست؟

گفته می‌شود که مسعود پزشکیان با استفاده از یک شورای ۹ نفره تحت عنوان شورای راهبردی به انتخاب کابینه و همکاران خود اقدام خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،آخرین شنیده‌ها حاکی از آن است که پزشکیان برای انتخاب همکاران خود و چینش کابینه از شورایی ۹ نفره تحت عنوان شورای راهبردی بهره خواهد بود. این شورا متشکل از محمد جواد ظریف، علی ربیعی، طیب‌نیا ، محمدجواد آذری‌جهرمی، صالحی امیری، علی عبدالعلی‌زاده، محمدجعفر قائم‌پناه، معاون پیشین پزشکیان در وزارت بهداشت، حسین علایی و محمد صدوقی، فرزند امام جمعه فقید یزد خواهد بود.

قرار است این افراد اعضای کمیته ها را معرفی کنند و کمیته ها نیز با بررسی رزومه افراد، پنج گزینه پیشنهادی را روی میز پزشکیان بگذارند. گویا پزشکیان از کمیته ها خواسته از بین ۵ گزینه پیشنهادی، سه گزینه چهره های جدید و بدون سابقه وزارت در دولت های قبلی باشند. شرط دیگر پزشکیان برای اعضای شورای راهبردی این بوده که کابینه پیشنهادی‌شان میانگین سنی بالاتر از ۵۵ سال نداشته باشند.

طبق شنیده‌ها و گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای تاکنون معاونت اولی طیب نیا و رییس دفتری حاجی میرزایی در دولت پزشکیان تقریبا قطعی شده است. همچنین گفته می‌شود که شانس عراقچی را برای تصدی وزات خارجه و همتی برای به عهده گرفتن مسئولیت وزارت اقتصاد بیش از همه است. برخی کانال‌های تلگرامی درباره نقش ظریف در دولت پزشکیان نیز نوشته‌اند: «محمدجواد ظریف نیز در قامت پست جدیدی با عنوان معاون سیاسی رئیس‌جمهور مسئولیت هدایت تیم سیاست داخلی و خارجی دولت را برعهده خواهد گرفت؛ هرچند او در سخنرانی خود در میان گروهی از اعضای ستاد مسعود پزشکیان گفته است: «من که در دولت نخواهم رفت».

همچمنین زمزمه‌ای مبنی بر سپردن مسئولیت معاونت اجرایی رئیس جمهور به علی تاجرنیا به گوش می‌رسد. او از چهره‌های نزدیک به مسعود پزشکیان است و ریاست ستاد استان تهران او را برعهده داشت.

نکته قابل تامل در بین همه این گمانه‌زنی‌ها آن است که انگار از همین ابتدای کار مسائلی به وجود آمده که جبهه اصلاحات را دلخور کرده است. مثلا اینکه زنان سهمی در شورای راهبردی پزشکیان ندارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.