کد خبر:260804
پ
۰acszdlm

حسن مرد طلایی مجارستان: بلیت پاریس OK شد

حسن یزدانی امروز بعد از حدود ۸ ماه دوری بار دیگر در مجارستان روی تشک رفت و طلایی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد رنکینگ اتحادیه جهانی از دیروز در شهر بوداپست مجارستان استارت خورده، اما بدون شک مهمترین اتفاق برای کشتی ایران در این رویداد امروز رقم خورد، جایی که حسن یزدانی برای اثبات خود جهت اعزام به سومین المپیک متوالی به مصاف رقبای خود رفت.

با نظر محسن کاوه‌ و البته علیرضا دبیر، حسن یزدانی به این‌ تورنمنت اعزام شد تا در صورت داشتن آمادگی گذشته و‌ شکست رقبای خود بلیت پاریس ۲۰۲۴ را برای خود رزرو کند. این شاید آخرین و تنها شانس یزدانی برای رفتن به سومین المپیک متوالی خود بود که به خوبی از آن استفاده کرد.

یزدانی با قرعه نسبتا سختی در این تورنمنت مواجه شده بود و برای رسیدن به مدال طلا باید چهار کشتی سخت را پشت سر می‌گذاشت. این اتفاق یک محک کاملا جدی را برای حسن یزدانی بعد از جراحی آبان سال گذشته بود که یل جویبار با سربلندی از آن بیرون آمد.

حسن هر‌ چه جلوتر‌ رفت، آماده‌تر‌ نشان داد و‌ حتی اصلی‌ترین‌ رقیب خود‌ را در‌ نیمه نهایی ۱۰-۰ مغلوب کرد.  او به سبک گذشته همه کشتی‌هایش را با امتیاز عالی سپری کرد و در نهایت طلایی شد تا بلیت پاریس ۲۰۲۴ را برای خودش بدون حرف و حدیث رزرو کند.

1946036

در ادامه اخبار و نتایج کامل مسابقات امروز حسن یزدانی‌ را مشاهده می‌کنید:

 پوشش زنده خبری

۱۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۴۱

* حسن یزدانی در دیدار پایانی ترنت هیدلی از آمریکا را با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت. او مثل سایر کشتی‌های امروز‌ با حملات متوالی اجازه خودنمایی به رقیب آمریکایی نداد و پایانی خوش‌ را در بوداپست رقم زد.

۱۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۴۲

* در نیمه نهایی حسن یزدانی با نتیجه ۱۰ بر صفر عظمت دولت بیکوف دارنده مدال برنز جهان از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت.

* یزدانی با شکست این حریف نشان داد که می‌توان به بازگشت او‌ به روزهای اوج امیدوار بود.

* ترنت هیدالی از آمریکا حریف حسن یزدانی در فینال خواهد بود.

۱۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۲۸

* حسن با این برد به مرحله نیمه نهایی راه یافت و یزدانی در این مرحله به مصاف برنده مسابقه عظمت دولت بیکوف دارنده مدال برنز جهان از قزاقستان و حریف مجارستانی می‌رود.

2031168
۱۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۲۶

*یزدانی در ابتدای کشتی با رقیب ژاپنى غافلگیر شد و ایشیگورو با خاک کردن یزدانی ۲ امتیاز گرفت. در ۲ دقیقه نخست دستان ایشیگورو بهتر کار کرد، اما یزدانی پای حریف را بیرون برد و ۱ امتیاز گرفت. یزدانی با یک زیرگیری ۳ بر ۲ پیش افتاد و در ادامه با آمادگى بدنى بهتر و شگرد همیشگى خود توانست امتیازات متوالى را کسب کرده و در نهایت ١٢ بر ٢ به برترى برسد.

* یزدانی در دور بعد با هایتو ایشیگورو از ژاپن کشتی می‌گیرد.

*حسن یزدانى در اولین کشتى خود در مجارستان برابر حریف پورتوریکویى به جز یک صحنه غفلتی نداشت و توانست همچون گذشته با زیر کتف زدن و هجوم‌های متوالی یکی پس از دیگری امتیازات را جمع کند. 

* فوق ستاره کشتی ایران در‌ پایان این کشتی که قبل از ۶ دقیقه تمام شد، ۱۳ بر ۲ به برتری رسید و به یک چهارم نهایی راه یافت.

*حسن یزدانی در سالن گرم مسابقات مجارستان مورد استقبال علاقه‌مندان به کشتی قرار گرفته است. یزدانی همچنین مورد توجه کودکان مجارستانی قرار گرفت و پس از تمرین در سالن مسابقات بازار گرفتن امضاء از این قهرمان کشتی کشورمان داغ بود.

*حسن یزدانی در صورت پیروزی مقابل این حریف با هایتو ایشیگورو از ژاپن کشتی خواهد گرفت. عظمت دولتبیکوف از قزاقستان و مایلز ناظم امینه از سن مارینو کشتی گیران عنوان‌داری هستند که در گروه یزدانی حضور دارند و احتمالا یکی از آن‌ها در نیمه نهایی با نابغه جویباری کشتی ایران برخورد خواهند کرد.

۱۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۲۲

*در وزن ۸۶ کیلوگرم که ۱۲ کشتی‌گیر حضور دارند، حسن یزدانی در دور نخست به مصاف اتهان راموس از پورتوریکو خواهد رفت. این کشتی گیر یک نقره و یک برنز از رقابت‌های پان آمریکن را در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ در کارنامه دارد. جالب اینکه راموس پورتوریکویی در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ هم با حسن یزدانی کشتی گرفته و ۱۰ بر صفر شکست خورده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.