کد خبر:260313
پ
اصلاح+طلبان
گمانه‌زنی‌ها

جدی‌ترین گزینه‌ اصلاح ‌طلبان برای ریاست جمهوری کیست؟

سیاست ورزی اصلاح‌طلبان اما در این میان دیدن دارد. این جریان سیاسی که در ضعیف‌ترین حالت خود قرار دارد و در انتخابات مجلس نیزسهم کمتری از کرسی های مجلس گرفته است، یک بار دیگر روزنه امیدی مقابل خود می‌بیند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل، «گمانه‌زنی‌ها درباره گزینه‌های ریاست جمهوری از همین حالا شروع شده است.

جریان اصولگرا خاصه گروهی که در انتخابات این دوره مجلس کرسی‌های بیشتری را تصاحب کرده، دولت را نیز از حالا مال خود می‌داند.

از طرف دیگر طیف میانه‌رو اصولگرا تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد که از میدان به در نشده و بازی را به تندروها نبازد.

سیاست ورزی اصلاح‌طلبان اما در این میان دیدن دارد. این جریان سیاسی که در ضعیف‌ترین حالت خود قرار دارد و در انتخابات مجلس نیز کم فروغ تر از ادوار گذشته حاضر شده و سهم کمتری از کرسی های مجلس گرفته است، یک بار دیگر روزنه امیدی مقابل خود می‌بیند.

بدیهی است که اصلاح طلبان خاصه گروه روزنه‌گشایان می‌خواهند که از این فرصت بیشترین بهره‌برداری را کنند. اما برای این اقدام چقدر توان و ظرفیت دارند؟ مشخصا گزینه‌های آنان چه کسانی هستند.

از دیروز تا کنون نام‌های متعددی از اسحاق جهانگیری گرفته تا همتی مطرح شده اند. برخی از مجید انصاری نام می‌برند. چرا که از نگاه  اردوگاهِ اصلاح‌طلبان ، او را تنها فردی  است که ذاتاً «چپ» است، در نظام مسئولیت دارد و هم، مورد تایید حلقه‌ی تصمیم‌گیرِ نظام است.

با این حال از احتمال حضور برخی چهره‌های دیگر مثل محسن هاشمی، محمدرضا عارف یا حتی سیدحسن خمینی نیز نباید غافل شد. /نامه نیوز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.