کد خبر:256073
پ
photo_2024-01-27_07-39-59

ارسال دستورات دادگاه لاهه به شورای امنیت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،سخنگوی سازمان ملل: دبیر کل سازمان ملل مطابق اساسنامه دادگاه لاهه فوراً دستورات آن را به شورای امنیت ارسال خواهد کرد. 🔹گوترش به دستور دادگاه به اسرائیل برای اطمینان از ارائه خدمات اولیه ضروری و کمک های بشردوستانه برای رسیدگی به شرایط نامطلوب زندگی فلسطینیان در غزه توجه ویژه ای […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،سخنگوی سازمان ملل: دبیر کل سازمان ملل مطابق اساسنامه دادگاه لاهه فوراً دستورات آن را به شورای امنیت ارسال خواهد کرد.

🔹گوترش به دستور دادگاه به اسرائیل برای اطمینان از ارائه خدمات اولیه ضروری و کمک های بشردوستانه برای رسیدگی به شرایط نامطلوب زندگی فلسطینیان در غزه توجه ویژه ای کرده است.

دبیرکل سازمان ملل حکم دادگاه لاهه برای توقف نسل کشی در غزه را به شورای امنیت ارسال می‌کند

 استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل روز جمعه به وقت محلی به خبرنگاران گفت: آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل به حکم دادگاه لاهه توجه کرده است که به شکایت آفریقای جنوبی علیه اسرائیل در مورد اعمال کنوانسیون جلوگیری و مجازات جنایت نسل‌کشی در نوار غزه اشاره می‌کند.
دوجاریک گفت: علاوه بر این، دبیرکل به دستور دادگاه به اسرائیل برای اطمینان از ارائه خدمات اولیه ضروری و کمک های بشردوستانه برای رسیدگی به شرایط نامطلوب زندگی فلسطینیان در غزه توجه ویژه ای کرده است.
سخنگوی سازمان ملل افزود: وی همچنین به تاکید دادگاه مبنی بر اینکه «همه طرف‌های درگیر در نوار غزه ملزم به پیروی از قوانین بشردوستانه بین‌المللی » اشاره کرده و خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط گروگان‌هایی است که در حمله به اسرائیل در ۷ اکتبر ۲۰۲۳ ربوده شده‌اند.
دوجاریک گفت: دبیرکل سازمان ملل یادآور می شود که بر اساس منشور و اساسنامه دادگاه لاهه، تصمیمات این نهاد لازم الاجرا است و اطمینان دارد که همه طرف ها به نحو مقتضی از دستور دادگاه تبعیت خواهند کرد و مطابق اساسنامه دادگاه، فورا دستورات دادگاه را به شورای امنیت ارسال خواهد کرد.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.