کد خبر:253244
پ
۱۸۵۲۳۴۴۱_۲۱۷

مدیرکل بهزیستی گیلان به لحاظ کوتاهی در حادثه آتش سوزی لنگرود تحت پیگرد قضایی قرار گرفت

مدیرکل بهزیستی گیلان به لحاظ کوتاهی در انجام وظیفه و نبود نظارت بر کمپ‌ها در حادثه آتش سوزی لنگرود تحت پیگرد قضایی قرار گرفت.

یه گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی، رئیس کل دادگستری گیلان گفت: در پی آتش‌سوزی در کمپ ترک اعتیاد لنگرود برای مدیرکل بهزیستی این استان به لحاظ کوتاهی در انجام وظیفه و نبود نظارت بر کمپ ها قرار نظارت قضایی صادر شده است.

او با بیان اینکه طبق دستورالعمل‌های مربوطه مرجع صدور مجوز و نظارت بر کمپ‌ها برعهده بهزیستی استان است، افزود: از لحظه وقوع حادثه، بررسی دقیق توسط همکاران دادسرای مرکز استان انجام شد و مشخص شد بهزیستی وظایف نظارتی و اداری خود را در این خصوص انجام نداده که منجر به وقوع این فاجعه شده است.

به گفته رئیس کل دادگستری گیلان، در همین راستا مدیرکل بهزیستی و کارکنان مرتبط تحت پیگیرد قانونی قرار گرفتند و تحقیق توسط همکاران قضایی آغاز و با توجه به اتهامات منتسبه ضمن تفهیم اتهام و صدور قرار تأمین کیفری، برای نامبرده قرار نظارت قضایی صادر و نامبرده به قرار نظارت قضایی اعتراض که پرونده به شعبه شعبه ۱۰۷ کیفری ۲ رشت ارجاع و اعتراض نامبرده رسیدگی و قرار نظارت قضایی تأیید و مراتب به سازمان بهزیستی اعلام شد.

حجت الاسلام صادقی نیارکی تصریح کرد: دستگاه قضایی با تمام کسانی در راستای حفظ حقوق عامه و کرامت انسانی کوتاهی کرده و جان و مال مردم را به مخاطره می‌اندازند در چارچوب قانونی برخورد می‌کند.

 

او تأکید کرد: همه مدیران و مسئولان استانی باید در انجام وظایف قانونی خود هشیار بوده و پاسخگوی تمامی اقدامات زیرمجموعه‌های خود باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.