کد خبر:246998
پ
t3_1670748121_photo_5811927287019453428_y

حکمرانی نو به‌دنبال اصلاح روش‌ها برای حرکت سریع‌تر به‌سوی اهداف است

حکمرانی نو درون فلسفۀ سیاسی انقلاب اسلامی به‌دنبال اصلاح روش‌ها برای حرکت سریع‌تر به‌سوی اهداف است. این گفتار درون یک رابطۀ تعاملی میان جامعه و نهادهای سیاسی ممکن و مقدور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل،سعید آجرلو، سردبیر روزنامۀ صبح نو، در حساب توییتری خود نوشت:

گفتار حکمرانی نو، در مبانی و اصول، ادامۀ تحول‌خواهی مدنظر رهبری و با هدف کارآمدی است. این گفتار، که در میانۀ ناآرامی‌ها توسط قالیباف مطرح و با مخالفت سوپرانقلابی‌ها و تجدیدنظرطلب‌ها مواجه شد، بر رویکردی نو و جدید برای پاسخ به مسائل تاکید و راه‌حل را در تحول جست‌وجو می‌کند.

حکمرانی نو درون فلسفۀ سیاسی انقلاب اسلامی به‌دنبال اصلاح روش‌ها برای حرکت سریع‌تر به‌سوی اهداف است. این گفتار درون یک رابطۀ تعاملی میان جامعه و نهادهای سیاسی ممکن و مقدور است و به همان میزان که نیازمند سیاستمداران مبتکر و شجاع است، به حمایت اجتماعی و افکار عمومی هم نیاز دارد.

این گفتار به ایدۀ مدون، نیروهای سیاسی تحول‌خواه و برنامۀ عملیاتی و اجرایی هدفمند نیاز دارد که میان اهداف و اقدام‌ها تناسب برقرار کنند. به نظر می‌رسد که تحول آغازشده در سیاست خارجی و مرزبندی صریح گفتار عقلانیت انقلابی مقابل سوپرانقلابی‌ها قابلیت گسترش به سایر حوزه‌ها را دارد.

سابقه و ظرفیت قالیباف در ایجاد تحول می‌تواند، در مقطع کنونی، حکمرانی نو را -به‌عنوان ادامۀ تحول‌خواهی مدنظر رهبری- به برنامه‌ای سیاسی و اجرایی برای عبور از وضع موجود و پاسخ به چالش‌های مختلف کشور تبدیل کند.

حکمرانی نو به‌دنبال اصلاح روش‌ها برای حرکت سریع‌تر به‌سوی اهداف است

حکمرانی نو به‌دنبال اصلاح روش‌ها برای حرکت سریع‌تر به‌سوی اهداف است

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.